Tradice

  • Společnost
  • Historie firmy | Extruindustrie – extrudování plastických hmot

Jak naše společnost vznikla založena a jak se rozvíjela

Sídlo mateřské společnosti

Mateřská společnost EXTRUFORM GmbH byla založena v roce 1980. v bavorském městě Kitzingen v Německu. Bylo to v době, kdy jak samotné Německo, tak i celá Evropa byly politicky uměle rozděleny na Východ a Západ.

Budova české pobočky

Když jsme začínali, náš sortiment byl zaměřen kancelářské potřeby vyrobené z plastu. V následujících letech však došlo ke kontinuálnímu vývoji vytlačovaných plastových výrobků, určených především pro vybavení obchodů, použití do chladniček, pro automobilový průmysl, do stavebnictví nebo do polygrafického průmyslu. Součástí produktového portfolia se postupně staly i vytlačené plastové profily pro obchodní prezentaci firem, regálové profily do obchodních řetězců a tak dále.

Jakmile hranice mezi Východem a Západem přestaly existovat, chopily se úspěšně zavedené firmy příležitosti k expanzi, což se týkalo i naší společnosti. V roce 1997 došlo k založení její dceřiné společnosti ve Ždírci nad Doubravou, městě ležícím téměř v ideálním středu České republiky.

Naši odborníci tehdy rozpoznali historickou příležitost a společnost díky nim získala rychlou výhodu na trhu. Vedle toho, že jsme vždy vyznávali kvalitu, důraz na inovace a sledování požadavků trhu, těžili jsme také z příznivých podmínek produkce a ze znalostí našich vysoce kvalifikovaných odborníků.

Po více než třiceti letech úspěšného podnikání je naše společnost dobře zavedená a aktivní na celém území Evropy. V nedávné době jsme si vybudovali velkou zákaznickou bázi v dřívějších svazových republikách bývalého Sovětského svazu.

Naším aktuálním záměrem je další rozšiřování našich služeb o nové či inovativní produkty.

Budeme rádi, pokud vás budeme moci doprovázet v příštích letech!